Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU

2015

I Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU 2015

Gala wręczenia nagród odbyła się 9 października 2016 roku.

Jury w składzie: Marcin Kościelniak, Zbigniew Majchrowski (przewodniczący), Stanisław Obirek, Jerzy Pietraszek, Weronika Szczawińska nagrodziło następujące dramaty:

II miejsce (ex equo)

Bogusław Kierc – Łzawe zjawy roku pamiętnego (35 000 zł)

Malina Prześluga – Garnitur Prezydenta (35 000 zł)

III miejsce

Lidia Amejko – Silesia, Silentia (30 000 zł)

 

Komisja Artystyczna Wrocławskiego Teatru Współczesnego w składzie: Anna Błaszczak, Marek Fiedor (przewodniczący), Ryszard Nowak, Maryla Zielińska przyznała nagrody w postaci realizacji scenicznej dramatom:

Nagroda: realizacja sceniczna

Malina Prześluga – Garnitur Prezydenta

Lidia Amejko – Silesia, Silentia

 

Komisja Artystyczna wybrała do prezentacji w formie czytań performatywnych, w ramach Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU. CZYTANIA, następujące utwory:

Nagroda: czytania performatywne

Wojciech Ziemilski – Dzieci 

Małgorzata Szczerbowska – Drzewom nie wypadają włosy 

Michał Bajer – Wolfgang Amadeusz Moz 

Agnieszka Jakimiak – Kunstkammer

Mariusz Sieniewicz – Bar świętej krewety 

 

W Konkursie wzięło udział 32 autorów (w tym jeden pisarski duet): Lidia Amejko, Michał Bajer, Justyna Bargielska, Mariusz Bieliński, Szymon Bogacz, Marcin Cecko, Sylwia Chutnik, Krzysztof Czeczot, Antoni Ferency, Izabela Filipiak, Antonina Grzegorzewska, Marta Guśniowska, Inga Iwasiów, Agnieszka Jakimiak, Bogusław Kierc, Mikołaj Łoziński, Sebastian Majewski, Gabriela Muskała, Monika Muskała, Malina Prześluga, Renata Putzlacher-Buchtová, Tomasz Różycki, Zyta Rudzka, Paweł Sala, Piotr Siemion, Mariusz Sieniewicz, Krzysztof Siwczyk, Małgorzata Szczerbowska, Agnieszka Wolny-Hamkało, Ewa Wyskoczyl, Wojciech Ziemilski, Jakub Żulczyk.

Przed ogłoszeniem werdyktu widzowie obejrzeli widowisko złożone z fragmentów nagrodzonych dramatów wyreżyserowane przez Cezarego Ibera.

W pokazie wzięli udział aktorzy: Aleksandra Dytko, Renata Kościelniak, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Jolanta Solarz, Krzysztof Boczkowski, Radosław Kasiukiewicz (gościnnie), Marek Kocot (gościnnie), Krzysztof Kuliński, Michał Szwed, Krzysztof Zych oraz studenci wrocławskiej PWST: Anastazja Borkoniuk, Ewa Niemotko, Paulina Wosik, Michał Bajor, Grzegorz Karłowicz, Kacper Pilch, Kacper Sasin.

[obejrzyj relację TVP Wrocław z gali konkursowej]

 

Organizatorami Konkursu są WTW i Miasto Wrocław.