Wrocławski Teatr Współczesny

Truskawki

Spektakl online w 6 odcinkach, na podstawie dramatu Mariusza Sieniewicza napisanego na III Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU 2019.

O „Truskawkach”:

Mariusz Sieniewicz, autor

Truskawki to melodramatyczny Cortázar czasów pandemii i kultury online. Czasów coraz bardziej pogruchotanego języka i infalntylizujących treści. Czujemy dystans, sztuczność, media społecznościowe za nas mówią. W tym oceanie wirtualnej sztuczności Gombrowicz oszalałby ze zgryzoty i jednoczesnego szczęścia. Żyjemy w dziwnym sporze komunikacyjnym, mieszając wątki i porządki. Cały tekst stanowi układankę. To puzzle, z których może, ale nie musi, ułożyć się całość. To forma szkatułkowa, gdzie realne nakłada się na wirtualne - ludzie z krwi i kości z ich cyfrowymi odbiciami”

Piotr Łukaszczyk, reżyser spektaklu

“Dwa bieguny. Dwa skrajne poglądy na świat, politykę, kulturę i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna. Żona, matka, kumpela, siostra, wierna, niewierna. Mąż, ojciec, przyjaciel, brat. Kochanka i kochanek. Zamknięci w klatce wirtualnego romansu. Fantazjują o schadzkach, wspólnej przyszłości, własnej frustracji. Frustracji, która stawia ich pod ścianą i zmusza do podjęcia decyzji, których nie sposób podjąć. Więc kręcą się w kółko, jak w kołowrotku, a ten lej ich wciąga. Ich sytuacja jest nam tak bliska, że nie sposób się z nią nie zidentyfikować. I nie chodzi tu o zdradę, ale o stan zawieszenia, w którym można ugrząźć, jak w bagnie, na całe życie. Bagno zobowiązań, bagno niezrealizowanych potrzeb. Bagno opinii i sentymentów. A na koniec narracja wymyka nam się z rąk i znów jesteśmy postacią w czyjejś historii.”

Tekst dramatu w całości dostępny w zakładce BAZA SZTUK.

Realizatorzy:
reżyseria i montaż: Piotr Łukaszczyk
zdjęcia i montaż: Marcin Dominiak, Filip Wierzbicki
muzyka: Filip Zawada 

Obsada:
Ona - Maria Kania 
On - Maciej Kowalczyk

Odcinek 1: TYLKO MI NIE GAŚNIJ

Odcinek 2: NIE BOISZ SIĘ, ŻE MNIE STRACISZ?

Odcinek 3: INNEGO ŚWIATA NIE BYŁO

Odcinek 4: BRAK, BRAK, BRAK, DUŻY BRAK

Odcinek 5: DLACZEGO KAŻDY FACET TO SZKLANKA?

Odcinek 6: TO KOCHAJ. NIKT CI NIE BRONI

Wszystkie odcinki dostępne na kanale You Tube

Stopka

Zamknij